wybielajaca pasta do zebow

Wybielająca pasta do zębów pozwala poprawić ich kolor. Kiedy walczy się z przebarwieniami, szczególnie warto zdecydować się na wybielanie zębów. Dzięki niemu poprawia się estetykę uśmiechu. Jak działa pasta wybielająca? Dowiedz się z artykułu.

Idealnie białe zęby to częste marzenie, choć nierzadko trudne do zrealizowania. Nie wszyscy mogą się poszczycić odpowiednim zabarwieniem kości zębowej i niestety w tym przypadku nie pomaga nawet systematyczne szczotkowanie zębów oraz stosowanie innych zabiegów pielęgnacyjnych. Ponadto, pojawiają się też przebarwienia od kawy i herbaty, które trudno usunąć podczas codziennego dbania o higienę jamy ustnej. Właśnie wtedy z pomocą przychodzi wybielająca pasta do zębów. Jak działa tego rodzaju preparat i czy rzeczywiście pomaga w poprawieniu estetyki naszych zębów?

Co kryje się pod pojęciem „wybielająca pasta do zębów”?

Pastę odpowiedzialną za wybielanie zębów można kupić zarówno w drogerii, jak i w aptece, ponieważ uznaje się ją powszechnie za wyrób kosmetyczny. Najczęściej w ich składzie znajduje się nadtlenek wodoru albo wodorowęglan sodu, odpowiadające za efekty wybielające zęby. Oba wykazują właściwości ścierające. Nadtlenek wodoru charakteryzuje się niezwykle silnym działaniem, dzięki któremu można w łatwy sposób zupełnie usunąć wszelkie przebarwienia. Warto jednak wybierać pastę, która nie zawiera zbyt dużego stężenia tej substancji, ponieważ codzienne jej stosowanie może doprowadzić do uszkodzenia szkliwa. Najlepiej skonsultować się w tej sprawie ze stomatologiem, by wybrać preparat najlepszy w danym wypadku.

Jeśli planuje się zakup pasty do codziennego użytku, najlepiej stawiać na te preparaty, których wartość RDA, czyli moc ścierająca substancji czyszczących w trakcie szczotkowania zębów, wynosi blisko 45. Wszystkie pasty posiadające RDA o wyższej wartości powinny być używane z odpowiednią ostrożnością – najlepiej nie częściej niż dwa razy w ciągu tygodnia. Na rynku można odnaleźć nawet preparaty o RDA bliskim 80, jednak przy tego rodzaju pastach wybielających należy bardzo uważać, ponieważ nieumiejętnie wykorzystywane, mogą doprowadzić do zniszczenia zębów. Warto też zwrócić uwagę na to, że past wybielających nie powinno się stosować dłużej niż dwa, trzy miesiące.

wybielanie zebow

Oczywiście, nie każdemu pomoże ten sam preparat. Ze względu na różne dolegliwości, jakie mogą występować w obrębie jamy ustnej, stomatolog najlepiej doradzi w kwestii wyboru pasty wybielającej. Jednocześnie może ona bowiem zawierać składnik pomagający na krwawiące dziąsła czy chroniące nadwrażliwe szkliwo.

Jak jeszcze zadbać o białe zęby?

Wybielająca pasta do zębów to nie jedyny sposób na nieskazitelny uśmiech. Prócz niej można się też wyposażyć w paski lub żele wybielające oraz specjalne nakładki na zęby. Nie zaszkodzi też spróbować w gabinecie stomatologicznym, gdzie specjalista zaproponuje fachowe wybielanie zębów. Profilaktycznie natomiast warto zapobiegać przebarwieniom, którym bardzo często sami jesteśmy winni. Największym wrogiem białych zębów są papierosy, dlatego najlepiej w ogóle z nich zrezygnować, by uniknąć nieestetycznego, żółtego nalotu, jaki powstaje podczas palenia. Należy też zwrócić uwagę na ilość spożywanej kawy, herbaty oraz czerwonego wina – to przez nie powstaje najwięcej przebarwień. Oczywiście, należy także pamiętać o codziennym szczotkowaniu zębów, nitkowaniu przestrzeni międzyzębowych i płukaniu jamy ustnej specjalnym płynem.

Trzeba jednak pamiętać, że niektórzy mają naturalny kolor zębów zbliżony do barwy kości słoniowej i z nim niestety za wiele nie zrobią. Wówczas najlepszym sposobem jest zaufanie stomatologii estetycznej. Dentysta na pewno znajdzie sposób, by zęby sprawiały wrażenie bielszych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here