elektryczne szczoteczki do zebow

Elektryczna szczoteczka do zębów to użyteczna alternatywa dla tradycyjnych modeli. Wybierając elektryczne szczoteczki do zębów, można zwiększyć skuteczność szczotkowania. Chcesz dowiedzieć się, dlaczego jeszcze warto je wybrać? Przeczytaj artykuł.

Szczotkowanie zębów to jedna z najważniejszych codziennych czynności pomagających utrzymać jamę ustną w jak najlepszym zdrowiu. W naszych domach nie brakuje szczoteczek do zębów – zwykle stoją na łazienkowych półkach i tylko czekają, aż właściciel postanowi ich użyć. Jeszcze do niedawna nie wyobrażaliśmy sobie codziennego mycia zębów bez tradycyjnej szczoteczki. Coraz częściej jednak wśród naszych akcesoriów pojawia się elektryczna szczoteczka do zębów. Co sprawia, że to urządzenie staje się coraz popularniejsze i niejednokrotnie zastępuje swój manualny odpowiednik?

Elektryczne szczoteczki do zębów – jaki masz wybór?

Jeśli ktoś decyduje się na zakup szczoteczki elektrycznej, staje przed nie lada wyzwaniem. Na rynku istnieje mnóstwo modeli rozmaitych firm, a każdy z nich ma nieco inne właściwości. Jak nie zgubić się wśród tak wielu propozycji, które na pierwszy rzut oka niczym się od siebie nie różnią? Oczywiście, najlepiej poprosić o poradę swojego stomatologa. Jeśli na co dzień leczy nasze zęby, będzie doskonale wiedział, jakie mamy dolegliwości i która szczoteczka okaże się w naszym wypadku najbardziej użyteczna. Warto jednak poznać podstawowe rodzaje tych urządzeń, by wiedzieć, co dokładnie się kupuje.

Najlepsza szczoteczka do zębów to według wielu szczoteczka soniczna. Swoim wyglądem przywodzi na myśl wersję manualną, jednak jest, jak każda elektryczna szczoteczka, zdecydowanie łatwiejsza w użyciu. Jej działanie opiera się na ruchach wymiatających (pionowych – w górę i w dół), które zalecają dentyści. Często poleca się je zwłaszcza tym osobom, które mają problemy ze stanami zapalnymi dziąseł.

szczoteczki elektryczne

Najpopularniejsze wśród użytkowników okazują się jednak szczoteczki elektryczne obrotowe bądź obrotowo-pulsacyjne. Główka tego rodzaju modeli jest okrągła i pozwala na szybkie, rotacyjne ruchy. Te szczoteczki najczęściej sprawdzają się u osób, które nie mają obecnie problemów z zębami ani nie skarżą się na dolegliwości w obrębie przyzębia.

Można też spróbować ze szczoteczkami ultradźwiękowymi. Podczas ich wykorzystywania niszczone są bakterie i w ten sposób chroni się zęby przed rozwojem próchnicy.

Co przemawia na korzyść elektrycznej szczoteczki do zębów?

Przede wszystkim, docenia się dużą skuteczność elektrycznych szczoteczek do zębów. Szacuje się, że jest ona znacznie wyższa niż w przypadku manualnych odpowiedników, które sami musimy wprawiać w ruch. Co więcej, elektryczna szczoteczka do zębów potrzebuje mniej czasu, by wyczyścić wszystkie powierzchnie, a także by dotrzeć do przestrzeni międzyzębowych. Człowiek kierujący tradycyjną szczoteczką, nie jest w stanie wykonać takiej ilości ruchów, jaką wykonałoby w tym samym czasie to urządzenie. Właśnie dlatego zęby po każdym myciu z jego użyciem okazują się czystsze i pozbawione osadu.

Elektryczne szczoteczki usuwają płytkę nazębną z okolic kieszonek dziąsłowych, a także masują dziąsła podczas procesu mycia. Ponadto, wiele modeli jest wyposażonych w dodatkowe funkcje podnoszące jeszcze komfort codziennego czyszczenia zębów. Jedno z udogodnień to zegar pozwalający ustalić czas mycia – szczególnie poleca się go, gdy użytkownikiem okazuje się dziecko. Urządzenia tego rodzaju są niezwykle intuicyjne i proste w obsłudze, dzięki czemu może je używać praktycznie każdy, niezależnie od wieku. Przed zakupem nie zaszkodzi jednak przyjrzeć się dokładnie dostępnym modelom, by wybrać najodpowiedniejszy dla siebie. Być może elektryczna szczoteczka z różnymi wymiennymi końcówkami to właśnie to, czego potrzebujesz?

Artykuł zredagowano dzięki danym ze strony HappyDental https://www.happydental.pl/category/szczoteczki-elektryczne. Sklep HappyDental oferuje artykuły do higieny jamy ustnej od wiodących producentów z całego świata, również szczoteczki elektryczne, które sprostają nawet najbardziej wymagającym użytkownikom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here